Paralizator | fot. Super Express

Jeszcze nie ucichła afera wokół śmierci Igora Stachowiaka a juz mamy następne doniesienia o użyciu paralizatora.Jednak w tym wypadku zatrzymano trzech funkcjonariuszy, czyżby bali się zamieść pod dywan? Policja w Lublinie znęcała się nad obywatelem Francji. Razili go paralizatorem po jądrach.

Znęcanie ze szczególnym okrucieństwem – policjantom postawiono zarzut.

W Lublinie w trakcie Nocy Kultury z 3 na 4 czerwca policja zatrzymała Igora C. był pod wpływem alkoholu, więc postanowili przewieźć go do miejskiej izby wytrzeźwień.

Juz przed budynkiem zaczęli torturować skutego kajdankami chłopaka, w radiowozie jeden z funkcjonariuszy, Marcin G. zafundował mu tortury z użyciem paralizatora co ciekawe, urządzenie nie stanowiło jego wyposażenia służbowego i zdaniem prokuratury nie powinien go mieć przy sobie.

Agnieszka Kępka, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

– Działając ze szczególnym okrucieństwem, znęcał się psychicznie i fizycznie nad pokrzywdzonymi pozbawionymi wolności, czym spowodował obrażenia ciała skutkujące rozstrojem zdrowia na czas powyżej siedmiu dni.

Sad zastosował wobec funkcjonariuszom policji tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy w obawie przed mataczeniem w sprawie. Dwóm innym funkcjonariuszom którzy jechali furgonetką, prokuratura stawia zarzut biernego przyglądania się, jak Marcin G. znęca się nad obywatelem Francji. Wszystkich policjantów aresztowano tymczasowo na trzy miesiące, każdemu z nich grozi wyrok nawet 10 lat więzienia. Mimo to trwa postępowanie w sprawie uchylenia aresztu policjantom.

Rozpoczęło się również postepowanie dotyczace ich przełożonych.

Dorota Zacharek