Zatrzymanie dilera | fot. Policja

Zielonogórscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową w ubiegłym tygodniu zatrzymali 58-letniego mężczyznę podejrzanego o handel środkami odurzającymi w znacznych ilościach. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze na wniosek zielonogórskiej prokuratury w miniony czwartek (08.06) aresztował zielonogórzanina na trzy miesiące.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową uzyskali informację, z której wynikało, że mieszkaniec jednego z zielonogórskich osiedli posiada w domu znaczne ilości marihuany, którą sprzedaje innym osobom. W trakcie policyjnych działań policjanci zauważyli dwie osoby, które podejrzewanemu o handel marihuaną mężczyźnie wręczyły zwitek banknotów. Mundurowi wylegitymowali parę, która podczas tej czynności zachowywała się bardzo nerwowo – jak się okazało nie bez powodu – policjanci znaleźli w torebce kobiety ponad 5 gramów marihuany w foliowych zwitkach. Para została zatrzymana w policyjnym areszcie.

Po ustaleniu, że marihuana została kupiona od podejrzewanego 58-latka, zapadła decyzja o jego zatrzymaniu. 58-latek wsiadł do samochodu razem ze swoim psem – policjanci zdecydowali, że przy zatrzymaniu będzie asystowała Nieetatowa Grupa Realizacyjna KMP w Zielonej Górze z uwagi na możliwe agresywne zachowanie mężczyzny jak i jego psa. Zatrzymanie przebiegło bardzo sprawnie – po krótkiej obserwacji samochodu, którym poruszał się podejrzewany. W samochodzie znajdował się jeszcze kierujący pojazdem 26-latek, także mieszkaniec Zielonej Góry – jak się okazało bez uprawnień do kierowania samochodem oraz pod wpływem narkotyków. 26-latek wraz z 58-latkiem trafili do policyjnego aresztu.

Po zatrzymaniu 58-latka policjanci przeszukali jego miejsce zamieszkania, gdzie ujawnili ponad 160 gramów marihuany. Policjanci zatrzymali także w depozycie ponad 2500 zł, które podejrzany miał przy sobie. Pozostał do rozwiązania problem jego agresywnego psa – wezwano jednostkę Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy wyjęli z auta rozwścieczone zwierzę, a następnie przekazali do Schroniska dla zwierząt w Zielonej Górze. 58-letni zielonogórzanin usłyszał zarzut udzielania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 10. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze i aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Kobieta przy której znaleziono marihuanę usłyszała zarzut posiadania środków odurzających. Za ich posiadanie Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat. Zarzuty prowadzenia samochodu pod wpływem narkotyków usłyszy także 26-latek zatrzymany za kierownicą samochodu. Za jazdę pod wpływem środków odurzających kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto odpowie za prowadzenie pojazdu bez uprawnień – jest to wykroczenie z art. 94 kodeksu wykroczeń.