Nietrzeźwy i bez uprawnień przewoził chorego | fot. Policja

Policjanci z Krapkowic zatrzymali kierowcę samochodu sanitarnego, który przewożąc chorego na badania był pijany. 44-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że nigdy nie posiadał prawa jazdy. Mężczyźnie za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat więzienia.

Wczoraj przed godz. 13:00, policjanci z Krapkowic zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w jednej z miejscowości gminy Walce. Tam, samochód przewożący chorą osobę do szpitala, miał wjechać w płot.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierowca samochodu sanitarnego cofając uderzył w ogrodzenie posesji. Wyjaśniając okoliczność zdarzenia, policjanci wyczuli od 44-letniego kierowcy woń alkoholu. Badanie alkosensorem pokazało, że mieszkaniec Opola ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Późniejsze sprawdzenia w policyjnych systemach dodatkowo wykazały, że nigdy nie miał on prawa jazdy.

Teraz mężczyźnie za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Osobną kwestią, którą będą wyjaśniać policjanci to okoliczności związane z wydaniem pojazdu przez pracodawcę osobie, która nigdy nie posiadała prawa jazdy.