Zatrzymani mężczyźni | fot. Policja

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rowerów. W ustaleniu danych personalnych pomogła publikacja ich wizerunków na stronach internetowych policji. Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież rowerów. Do przestępstwa doszło maju tego roku w przed jednym z budynków w centrum miasta.

Nieznani jeszcze wtedy sprawcy ukradli dwa stojące tam rowery. Zdarzenie zarejestrowały kamery.

Sprawą zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczości przeciwko mieniu. To oni dzięki żmudnej pracy operacyjnej oraz informacjom uzyskanym po publikacji wizerunków osób podejrzewanych o to przestępstwo  zatrzymali 36-letneigo Waldemara A. i 35-letniego Radosława Ch.

Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży, do którego się przyznali. Policjanci ustalili także, że Waldemar A. ma  na swoim koncie cztery inne kradzieże rowerów, a Radosław Ch. jeszcze jedną. Za to przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.