Badanie alkomatem | fot. Pixabay

Szczecińscy policjanci rozliczyli 43-letniego obywatela Niemiec, który na egzamin na prawo jazdy zgłosił się w stanie nietrzeźwości. Sąd skazał go w trybie przyspieszonym, gdzie orzeczono m.in. trzy letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz grzywnę.

Szczecińska Policja została powiadomiona przez egzaminatora o tym, że mężczyzna który przystąpił do egzaminu na prawo jazdy jest pijany. Zgłaszający wyczuł od kierowcy alkohol po tym jak wykonywał on manewr jazdy na łuku na placu manewrowym.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce przebadali zdającego egzamin. Okazało się, że podejrzenia egzaminatora są słuszne, u 43-latka stwierdzono ponad 0,7 alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany i rozliczony przez policjantów z KP Szczecin Nad Odrą w trybie przyspieszonym. Usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

W minioną środę sąd skazał go na karę 2,5 tys zł grzywny, zakaz 3 lat prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz 5 tys. zł. świadczenia na fundusz pomocy pokrzywdzonym.