Jeden z internautów przechodząc 9 czerwca obok szpitala w Sulechowie zauważył otwarte drzwi do prosektorium. Jak wynika z jego relacji, pracownik zapomniał ich zamknąć dnia poprzedniego. Postanowił wejść, zrobić zdjęcia i podzielić się nimi na facebooku.

Witam.Dzis przechodząc koło szpitala w Sulechowie zobaczyłem otwarte drzwi od prosektorium szpitalnego. Zainteresowałem się tematem… Jak się okazało pracownik zapomniał dnia poprzedniego zamknąć drzwi. A to co zostałem. Zdjęcia pozostawiam bez komentarza… Dobrze że mój ojciec był chowany przez nowa firmę w Sulechowie ze Skwierzyn – czytamy na facebookowym profilu Hejted:Sulechów. Do wpisu dołączone są zdjęcia, które prezentujemy poniżej.

Sprawę skomentował Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sulechowie. Jego słowa nie pozostawiają suchej nitki na zarządcy obiektu. – Szpital należy do powiatu tak jak prosektorium, warunki są tam takie, że nawet nieboszczyk mógłby się obrazić. Jak można było zrobić remont szpitala i zapomnieć o tym obiekcie? Gmina już chyba około roku temu próbowała wynegocjować przejęcie tego obiektu przez Supekom żeby stworzyć tam cywilizowane warunki. Niestety jak dotąd widać, że chyba sprawa nie znalazła szczęśliwego zakończenia cóż lepiej nie umierać i poczekać na lepsze czasy – czytamy na facebookowym profilu Radosława Murkowskiego.

– Mało tego gmina nie dawno sfinansowała za nic remont mieszkania powiatu dla lekarza na oddział wewnętrzny, a pomimo to źle się dzieje bo cały czas się mówi o jego zamknięciu. W moim przekonaniu szpital jest źle zarządzany, ponieważ nastawiony jest tylko na osiągnięcie dodatniego wyniku finansowego, a kompletnie zapomina się o jakości obsługi klienta! Przecież oni są nie potrzebni bez nas pacjentów! Jak ktoś kiedyś korzystał z pogotowia w szpitalu to wie o czym mówię, tam można z godzinę czekać w stanie przed zawałowym i nikt się tobą nie zainteresuje! – komentuje dalej Murkowski.

– Będę prosił Burmistrza na najbliższej sesji, która odbędzie się 20 czerwca, by wyjaśnił tą sprawę – mówi w rozmowie z dziennikarzem Kryminalnej Polski Wiceprzewodniczący  Murkowski.