Zatrzymano poszukiwanego listami gończymi | fot. Policja

Na przystanku autobusowym w Górowie Iławieckim policjanci zatrzymali kompletnie zaskoczonego 39-latka poszukiwanego 3 listami gończymi. Mężczyzna ma w sumie do odbycia karę 2 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Już dziś trafił do Aresztu Śledczego w Bartoszycach.

Wczoraj wieczorem oficer dyżurny bartoszyckiej policji otrzymał informację, że autobusem do Górowa Iławeckiego jedzie poszukiwany mężczyzna. Policjant na dworzec autobusowy skierował policjantów z miejscowego komisariatu. Funkcjonariusze poczekali na autobus i poszukiwanego. Zupełnie zaskoczony sytuacją, 39-letni mieszkaniec gminy Elbląg został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Okazuje się, że mężczyzna był poszukiwany 3 listami gończymi. Na swoim koncie ma 2 wyroki, jeden za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, kolejny za kradzież z włamaniem, za co łącznie, ma do odbycia karę 2 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności Dodatkowo 39-latka szukała Prokuratura Rejonowa w Bartoszycach do czynności prawnych, w związku z przestępstwem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz prokuratura w Elblągu do postępowania w związku z przestępstwem przywłaszczenia mienia.

Mieszkaniec gminy Elbląg dziś trafił do Aresztu Śledczego w Bartoszycach, gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności.