Zatrzymany | Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pixabay

Kryminalni z Bychawy ustalili i zatrzymali sprawców napadu na 17-latka. Dwaj młodzi mężczyźni bili i kopali go po całym ciele po czym zabrali telefon. Pokrzywdzony przez kilka dni bał się zgłosić tego faktu na Policję. Kryminalni sami dowiedzieli się o tym zdarzeniu. Ustalili kto w nim uczestniczył i dotarli do pokrzywdzonego od którego przyjęli zawiadomienie. Jeden z napastników próbował wpływać na pokrzywdzonego aby wycofał zeznania. Wykorzystał do tego Internet i jeden z portali społecznościowych. Znalazł na nim dziewczynę pokrzywdzonego i pisał jej, że jeśli on nie wycofa tego co powiedział policjantom to zostanie pobity, a ona zgwałcona. Obaj napastnicy są już w aresztowani.

Do rozboju doszło 30 maja na terenie Bychawy. Sprawcy jadąc samochodem zauważyli idącego chodnikiem 17-latka. Zaparkowali w bocznej uliczce na końcu miasta i czekali na niego. Kiedy się zbliżył obaj napastnicy rzucili się na niego. Bili i kopali go po całym ciele po czym zabrali telefon komórkowy o wartości 900 zł. Pokrzywdzony 17-latek przez kilka dni bał się zgłosić tego faktu na Policję. Kryminalni z Bychawy sami dowiedzieli się o tym zdarzeniu. Ustalili kto w nim uczestniczył i dotarli do pokrzywdzonego.

Okazało się, że jednym z napastników jest 20-latek, który trafił już do celi Aresztu Śledczego. Był wcześniej karany za kradzieże i nie spłacił nałożonej na niego kary grzywny więc Sąd zamienił ją na 60 dni aresztu. Drugi z napastników, 19-latek postanowił ukryć się przed policjantami. Powiedział rodzinie, że wyjeżdża za granicę, ale ukrył się na terenie Bychawy więc kryminalni bez trudu go zatrzymali. Wcześniej jednak próbował wpływać na pokrzywdzonego aby wycofał zeznania. Wykorzystał do tego Internet i jeden z portali społecznościowych. Znalazł na nim dziewczynę 17-latka i pisał jej, że jeśli on nie wycofa tego co powiedział policjantom to zostanie pobity, a ona zgwałcona.

19-latek został doprowadzony do prokuratury a następnie do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się już do wniosku śledczych. Za rozbój obu napastnikom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Ponadto 19-latek musi liczyć się z odpowiedzialnością za groźby i wywieranie wpływu na świadka.