Badanie alkomatem | fot. Pixabay

32-latek zgłosił się do białostockiego komisariatu, aby sprawdzić swój stan trzeźwości. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby mężczyzna nie przyjechał BiKeR-em. Okazało się, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Dyżurny Komisariatu Policji III w Białymstoku, wczoraj nad ranem, zauważył na monitoringu, że przed komisariat przyjechał rowerem miejskim mężczyzna. 32-latek zaparkował jednoślad na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych i wszedł do środka budynku. Jak się okazało, ełczanin przyjechał do komisariatu sprawdzić swój stan trzeźwości.

Badanie urządzeniem AlcoBlow wykazało, że jest on nietrzeźwy. Oficer dyżurny wezwał na miejsce patrol policji, który zbadał mężczyznę alkomatem. Badanie wykazało w organizmie rowerzysty ponad promil alkoholu. Nieodpowiedzialny 32-latek przyznał się do kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości, za co odpowie teraz przed sądem. Dodatkowo poniesie on karę za parkowanie na miejscu dla osób niepełnosprawnych.