Zatrzymany za pobicie | fot. Policja

39-letnia kobieta jej 15-letni i 11-letni syn trafili do szpitali po tym jak doznali ciężkich obrażeń głowy. W związku z tą sprawą zatrzymany został 60-letni mężczyzna, mąż i ojciec dzieci. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj, 06.06.br., kilka minut po godzinie 8:00, dyżurny komendy Powiatowej Policji w Ełku został telefonicznie poinformowany przez operatora WCPR o tym, że w miejscowości Rogale, w gminie Stare Juchy, w mieszkaniu znaleziono trzy osoby, które posiadały rany głowy. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci i karetka pogotowia ratunkowego.

W wyniku odniesionych obrażeń 39-letnia kobieta i 15-letni chłopiec zostali przetransportowani do szpitala w Ełku, natomiast 11-letni chłopiec śmigłowcem LPR do szpitala w Olsztynie. Później kobieta została przetransportowana do szpitala w Suwałkach. Lekarze oceniają stan dwóch pierwszych osób jako ciężki.

W trakcie interwencji policjantów na miejscu zdarzenia pod dom przyjechał 60-letni mężczyzna. Jak się okazało, był to mąż pokrzywdzonej kobiety i ojciec dzieci. Mężczyzna ten znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu. 60-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. W mieszkaniu znajdowała się  także 4-letnia dziewczynka, która nie odniosła żadnych obrażeń i nie wymagała hospitalizacji. Niezwłocznie zapewniono jej opiekę doraźną oraz pomoc psychologa.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora, policjanci prowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczali ślady i przesłuchiwali świadków. Dziś, 07.06.br., mężczyzna został przewieziony do prokuratury, gdzie zostanie przesłuchany.