Potrącenie w Iławie | fot. Policja

W Iławie na jednej z ulic doszło do potrącenia pieszego. Kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych i potrącił 13–latka, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia nie udzielając mu pomocy. Młody mieszkaniec Iławy został przetransportowany do szpitala. Policjanci ustalili i zatrzymali kierującego oplem 33–latka. Okazało się, że mężczyzna jechał samochodem mając promil alkoholu w organizmie.

Wczoraj przed godz. 17:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o potrąceniu pieszego. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze. Ustalili, że kierujący oplem na przejściu dla pieszych nie ustąpił pierwszeństwa 13–letniemu pieszemu i doprowadził do jego potrącenia, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia nie udzielając mu pomocy. Młody mieszkaniec Iławy z urazem nogi został przetransportowany do szpitala.

Na miejscu pracowali policjanci ruchu drogowego. Natomiast funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego iławskiej jednostki pojechali ustalić i zatrzymać sprawcę wypadku. W wyniku podjętych czynności  policjanci ustalili, że kierującym oplem był 33-latek. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Badanie alkomatem wskazało promil alkoholu w organizmie u mieszkańca Iławy.
33–latek  ze swojego skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.