Granica | fot. Pixabay

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej zatrzymali trzech obywateli Turcji. Dwóch z nich nielegalnie przekroczyło ukraińsko-polską granicę, natomiast trzeci z zatrzymanych cudzoziemców, który czekał na swoich rodaków w pobliżu granicy, miał ich zawieźć do Niemiec.

W czwartek, 1 czerwca, patrol Straży Granicznej z Korczowej zauważył ślady nielegalnego przekroczenia granicy. Pies służbowy doprowadził funkcjonariuszy do ukrywających się w kompleksie leśnym, w odległości kilkuset metrów od linii granicy, dwóch obywateli Turcji w wieku 40 i 41 lat.Okazało się, że jeden z mężczyzn, na stałe mieszkający w Niemczech, legalnie wyjechał na Ukrainę, aby przeprowadzić swojego rodaka przez zieloną granicę.

Czekał na nich trzeci obywatel Turcji, mający ich zawieźć do Niemiec. Został on zatrzymany przez funkcjonariuszy SG w przygranicznej miejscowości Duńkowice zaledwie godzinę po zatrzymaniu pierwszych dwóch obywateli Turcji, którym miał udzielić pomocy.

Wszyscy trzej cudzoziemcy usłyszeli zarzuty. 40- i 41-latek nielegalnego przekroczenia zielonej granicy. Dodatkowo 40-latek i 36-latek usłyszeli zarzut organizowania przekroczenia granicy wbrew przepisom prawa.