Zatrzymanie

Nakłanianie do prostytucji, ułatwianie jej i czerpanie z niej korzyści majątkowych, czyniąc jednocześnie z tego procederu stałe źródło dochodu tej treści zarzuty usłyszeli zatrzymani przez kryminalnych z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy trzej mieszkańcy Torunia. Wszyscy, decyzją prokuratora, zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im kara do 7,5 roku więzienia.

Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy, w toku prowadzonych czynności, zebrali materiał dowodowy świadczący o przestępczej działalności mężczyzn polegającej na nakłanianiu do nierządu i czerpaniu z niego korzyści. Zatrzymanie trzech podejrzanych policjanci zaplanowali na 1 czerwca. Z tej racji, że mężczyźni mogli być uzbrojeni, w realizacji wzięli też udział antyterroryści.

W ubiegłym tygodniu (1.06.17) w różnych miejscach na ulicach Torunia kryminalni zatrzymali trzech podejrzanych, w wieku 26, 35 i 46 lat. To aktywni pseudokibice jednego z toruńskich klubów sportowych.

Jeszcze tego samego dnia kryminalni doprowadzili ich do prokuratury okręgowej, gdzie przedstawiono im zarzuty. Wszyscy, podejrzani są o nakłanianie do prostytucji, ułatwianie jej i czerpanie z tego korzyści majątkowych, przy czym uczynili sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem i mają zakaz opuszczania kraju.

Grozi im do 7,5 roku więzienia.