Kask z donicy | fot. Policja

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież motoroweru o wartości 1500 złotych z miejsca postojowego przed jedną z miejscowych szkół. Został on zatrzymany kilka godzin po kradzieży, gdy jechał skradzionym motorowerem w kasku przerobionym z donicy. Mężczyzna tłumaczył, że ukradł motor, bo mu się podobał i chciał nim dojeżdżać do pracy. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z I Komisariatu w Jeleniej Górze zatrzymali 23-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o kradzież mienia. Do zdarzenia doszło 26 maja 2017 roku na parkingu pod jedną ze szkół w Jeleniej Górze. Około godziny 10 policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży motoroweru o wartości 1500 złotych i rozpoczęli poszukiwania osoby podejrzewanej o to przestępstwo.

Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy kamer monitoringu, kilka godzin po zgłoszeniu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież. Został on zatrzymany na jednej z ulic w mieście, w trakcie jazdy motorowerem.

Zdziwienie policjantów było spore gdy zauważyli, że 23-latek miał na głowie przerobioną na „kask” donicę. Jeleniogórzanin przyznał się do kradzieży i oświadczył, że ukradł ten motorower, bo mu się podobał i chciał nim dojeżdżać do pracy. Za przestępstwo kradzieży mienia grozić mu może teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: