Magdalena Żuk | fot. Archiwum Prywatne

Wielu internautów zaangażowało się w rozwiązanie tajemniczej śmierci Magdaleny Żuk. Na facebookowych grupach huczało od różnych teorii mówiących o tym, co zdarzyło się 27-latce w Egipcie i jakie są przyczyny jej śmierci. Nie mniejsze zainteresowanie budziła ta sprawa na portalu wykop.pl. Poniżej publikujemy wpis z tego portalu użytkownika @kknnoo. Przedstawia on w nim swoje wątpliwości i spostrzeżenia (pisownia oryginalna).

„(…) Arabska Republika Egiptu to w pełni suwerenne i godne szacunku państwo które cieszy się niezrównaną popularnością pośród Polskich turystów, a autorzy tego wpisu pragną, aby taki stan został utrzymany. Doceniamy i jesteśmy wdzięczni za bezprecedensowe zaangażowanie i współpracę egipskich i polskich organów pracujących nad wyjaśnieniem okoliczności tragicznej śmierci śp. Magdaleny Żuk. Rozumiemy, iż nie wszystkie informacje mogą zostać upublicznione z uwagi na dobro dochodzenia. Pragniemy wierzyć, iż dochodzenie zakończy się wyjaśnieniem wszelkich wątpliwości, umożliwi wysunięcie odpowiednich wniosków i zapobiegnie podobnym przypadkom w przyszłości.

Tym niemniej, pragniemy przypomnieć, iż wyżej wspomniane bezprecedensowe zaangażowanie władz obu krajów jest skutkiem zachwiania – jeśli nie całkowitej utraty – zaufania w dobrą wolę, zaangażowanie i rzetelność osób i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo polskich turystów w Egipcie wskutek zaistniałych okoliczności śmierci śp. Magdaleny Żuk. Nie wyobrażamy sobie kontynuacji wyjazdów blisko miliona Polaków rocznie do Egiptu bez przywrócenia tego zaufania. Nie wyobrażamy sobie również, aby to zaufanie mogło zostać przywrócone, jeśli większość poniżej przedstawionych kwestii pozostanie niewyjaśniona. Rodziłoby to bowiem realną obawę o możliwość 'upozorowania’ choroby psychicznej polskiego/zagranicznego turysty i jego samobójstwa bez możliwości obiektywnego udowodnienia tych zdarzeń. W takich warunkach nie dostrzegalibyśmy innego rozwiązania, jak rozpoczęcie ogólnoświatowej kampanii uświadamiania polskich i innych turystów o zagrożeniach związanych z podróżami do skądinąd pięknego państwa jakim jest Egipt. Chcielibyśmy tego za wszelką cenę uniknąć i mamy nadzieję że wzajemna współpraca umożliwi odpowiedź na większość poniższych pytań.

1. Funkcja (zawód) i zeznania czterech osób widocznych na publicznie dostępnych nagraniach CCTV ze szpitala w Port Ghalib, nie będących pracownikami szpitala, pod których opieką znajdowała się śp. Magdalena w szpitalu w Port Ghalib oraz w chwilach / dniach poprzedzających jej wizytę w szpitalu.

2. Funkcja i zeznania wszystkich pracowników szpitali w Port Ghalib i Hurghadzie którzy zajmowali się śp. Magdaleną, wraz z uzasadnieniem:

– braku wykonania badań na obecność narkotyków, pomimo iż jeden z lekarzy szpitala w Port Ghalib – Terek Ahmed – przyznał w wywiadzie dla gazety Super Express, że zachowanie śp. Magdaleny wskazywało na takowych działanie, oraz pomimo zeznań rodziny tragicznie zmarłej, że ta uprzednio informowała o możliwości podtrucia (i próbie porwania);

-braku wykonania badań na możliwość gwałtu, pomimo deklaracji tragicznie zmarłej na nagraniu ze swoich partnerem Markusem, iż do takiego zdarzenia doszło (wydobytemu dzięki wielu godzinom dobrowolnej i ciężkej pracy użytkownika @Syntax);

– umieszczenie śp. Magdaleny w pokoju 307 szpitala w Port Ghalib przy otwartym oknie, na piętrze, bez odpowiedniej asysty, w momencie gdy zachowywała się irracjonalnie, stwarzając niebezpieczeństwo dla siebie i innych, po uprzednich rzekomych próbach samobójczych z dachu hotelu, które zostały udokumentowane w raporcie biura podróży Rainbow Tours;

– uzasadnienie wnoszenia śp. Magdaleny do szpitala po skoku przez cztery osoby 'na rękach’ z pominięciem podstawowych zasad bezpieczeństwa i bez użycia noszy, na co wskazują nagrania CCTV ze szpitala w Port Ghalib opublikowane przez TVP Info.

3. Zeznania lekarza lotniskowego w Hurghadzie który odmówił śp. Magdalenie wstępu do samolotu powrotnego do Polski w dniu 29 kwietnia 2017 roku;

4. Funkcja i zeznania osób które zadecydowały o jej wydaleniu z hotelu The Three Corners Equinox Beach Resort w Marsa Alam, wraz z komentarzem o warunkach dostępu na dach, na który śp. Magdalena miała rzekomo dwukrotnie wejść w dniu 29 kwietnia 2017 roku, wraz z zeznaniami świadków tego zdarzenia.

5. Funkcja i zeznania osób które odmówiły jej przyjęcia do innych hoteli.

6. Komplet nagrań CCTV z udziałem śp. Magdaleny:
– ze szpitala w Port Ghalib, przede wszystkim sprzed pokoju 307 w momentach w których rzekomo z niego wyskoczyła;
-z lotniska w Hurghadzie w momentach poprzedzających niewpuszczenie śp. Magdaleny na lot do Polski;
-z hotelu w którym przebywała i z innych, do których odmówiono jej przyjęcia.

7. Wyjaśnienie logiki i kontekstu wraz z podaniem funkcji osób podejmujących decyzje o odmowie pobrania próbek z ciała
tragicznie zmarłej i zabalsamowania jej ciała, w momencie w którym wiadomo było, że zachodzi podejrzenie o kryminalnym charakterze jej śmierci.

8. Kompletu zeznań świadków na lotnisku Katowice-Pyrzowice, w samolocie z Katowic do Hurghady, w hotelu The Three Corners Equinox Beach Resort, oraz w innych miejscach gdzie przebywała śp. Magdalena podczas feralnej wycieczki.

9. Zweryfikowanie zeznań koleżanek śp. Magdaleny i członków forum www.fly4free.pl do których śp. Magdalena rzekomo wystąpiła z propozycją odkupienia wycieczki w dniach poprzedzających wylot, oraz zweryfikowania kiedy dokładnie jej partner Markus dowiedział się o wycieczce.

10. Zweryfikowanie kto i w jakich okolicznościach opublikował nagranie video rozmowy śp. Magdaleny z Markusem.

11. Zweryfikowanie działań Ambasady RP w Egipcie, która świadoma kontekstu podobnych wydarzeń w tym kraju w przeszłości (patrz 'czarna lista’ lokalnych gwałcicieli z zakazem pracy w turystyce), powinna wykazać się pro-aktywnym podejściem.

12. Zweryfikowanie pogłosek, iż rezydent Mahmoud Khairy jak i członkowie jego rodziny są lekarzami z etatami w lokalnych szpitalach, co rodzi podejrzenie o możliwość mataczenia ewentualnych nieprawidłowości.”