Policjanci z wałbrzyskiej komendy ustalili i zatrzymali 15-latkę, która kilkunastokrotnie wymusiła pieniądze od młodszej koleżanki. Łącznie zabrała 1300 złotych i 700 euro na szkodę jej babci. Do zdarzenia doszło w kwietniu br. Sprawą nieletniej zajmie się teraz sąd rodzinny.

Sytuacja miała miejsce w kwietniu bieżącego roku w Wałbrzychu. 15-letnia mieszkanka miasta systematycznie przychodziła do swojej 12-letniej koleżanki i grożąc jej pobiciem żądała pieniędzy. Tym sposobem wymusiła od małoletniej aż 1300 złotych i 700 euro. Pieniądze należały do babci młodszej z dziewcząt.

Gdy starsza kobieta zorientowała się, iż brakuje jej gotówki powiadomiła o zaistniałym fakcie Policję. Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu natychmiast po otrzymaniu informacji podjęli czynności zmierzające do zatrzymania osoby. Ich sprawne działanie, zebranie wszystkich dowodów pozwoliło na ustalenie i zatrzymanie podejrzanej.

W obecności opiekuna prawnego 15-letnia dziewczyna została przesłuchana i przyznała się do 18 wymuszeń rozbójniczych. O jej losie teraz zadecyduje sąd rodzinny.