Cyberprzestępczość / fot. Pixabay

Prokuratura Okręgowa w Warszawie nadzoruje śledztwo przeciwko 3 osobom prowadzącym oszukańcze sklepy internetowe „homecom.pl”, „junon.pl”, „alphaterm.pl” i „warmcom.pl”. Sprawcy oferowali produkty z branży wyposażenia wnętrz.

Sprawcom grozi 8 lat więzienia

Na polecenie prokuratora funkcjonariusze śródmiejskiej Komendy Rejonowej Policji Warszawa I zatrzymali 3 osoby odpowiedzialne za prowadzenie sklepów. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty wyłudzenia pieniędzy na szkodę klientów, którzy zapłacili za zamówiony towar, lecz go nie otrzymali. Ofiarą oszustów padło 145 osób, a łączna wartość wyłudzonych pieniędzy sięgnęła ok. 280 tysięcy złotych.

Przestępstwa zarzucone podejrzanym zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Podejrzani trafili do aresztu

Na wniosek prokuratora podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Na poczet kar i obowiązku naprawienia szkody zabezpieczono majątek zatrzymanych, w postaci pieniędzy i udziałów w spółkach prawa handlowego. Zajęto także działkę w podwarszawskiej miejscowości, która należy do żony jednego z podejrzanych.

Do śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie zostały dołączone postępowania z 75 prokuratur i jednostek Policji z całego kraju, gdzie pokrzywdzeni składali zawiadomienia.

Przeczytaj również: