Funkcjonariusze z łódzkiej Delegatury CBA zatrzymali kolejne 3 osoby zamieszane w obrót fikcyjnymi fakturami VAT, udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz pranie pieniędzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu działalności tej grupy sięgają wielu milionów złotych.

Agenci CBA zatrzymali dziś kolejne trzy osoby podejrzane m.in. o obrót fikcyjnymi fakturami VAT oraz o udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw skarbowych oraz przestępstwa prania pieniędzy. Szacowana wartość uszczuplonego podatku  z  działalności tylko tych trzech osób wynosi około 3 mln złotych, a całej grupy kilkanaście milionów.

Zatrzymani reprezentują firmy biorące udział w przestępczym procederze. Zatrzymania miały miejsce w Warszawie.

Funkcjonariusze CBA przeszukują mieszkania zatrzymanych, zabezpieczają dokumentację związaną z prowadzoną działalnością. Czynności trwają.

Sprawę prowadzi Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Łodzi  pod nadzorem w Prokuratury  Okręgowej w Warszawie.

Prowadzący postępowanie nie wykluczają kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów.

Jak informuje Radio Zet na swojej stronie internetowej, Robert K., gwiazda muzyki disco polo, został zatrzymany przez CBA. Jest podejrzany o wyłudzanie podatku VAT z fikcyjnych faktur. Roman Osica, reporter stacji ustalił, że Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dodatkowo dwie inne osoby w związku ze sprawą. CBA nie chce jednak podzielić się większą ilością informacji.

Robert K. to lider i założyciel zespołu Classic oraz autor tekstów disco polo. Jest pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie, a także prezenterem telewizyjnym – prowadził m.in. „Szczęśliwą ósemkę” i „Disco polo live”. /http://plejada.pl/