Sprawa Igora Stachowiaka fot. platforma.org

Posłowie Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli złożenie wniosku powołanie komisji śledczej w sprawie śmierci Igora Stachowiaka.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło rok temu. Zatrzymany na wrocławskim rynku Igor Stachowiak trafił na komisariat policji. Tam doszło do szeregu niewyjaśnionych zdarzeń, które doprowadziły do jego śmierci.

Od ponad roku ani prokuratura, ani policja nie zrobiły nic żeby tę sprawę wyjaśnić. Wiele wskazywało na przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusz jednak nikt z MSW, Policji i prokuratury nie zajęły się tym poważnie. Dopiero materiał dziennikarski M. Bojanowskiego pokazał, że Igor Stachowiak był maltretowany przez Policję.

– Ta sprawa nie może pozostać bez wyjaśnienia. Domagamy się dymisji wiceministra spraw wewnętrznych Jarosława Zielińskiego, to kolejny skandal i kompromitacja nadzorowanych przez niego służb. Złożyliśmy również wniosek o powołanie komisji śledczej w sprawie tej tragicznej śmierci i działań policji oraz prokuratury – czytamy na stronie Platformy Obywatelskiej.

Przekroczenie uprawnień przez służby, skandaliczne postepowanie funkcjonariusz, bierność w wyjaśnianiu sprawy. To wszystko pokazuje, że Polacy nie mogą czuć się bezpiecznie we własnym kraju.