Narkotyki | Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pixabay

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo dotyczące wprowadzania do obrotu znacznej ilości różnego rodzaju środków odurzających i psychotropowych. Dochodziło do tego w latach 2016 – 2017.

Zabezpieczono ponad kilogram narkotyków

Ustalenia poczynione w toku śledztwa pozwoliły na zatrzymanie 3 mężczyzn zamieszanych w przestępczy proceder. Na polecenie prokuratora Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce czynności zatrzymania realizowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

W toku śledztwa funkcjonariusze Policji zabezpieczyli także znaczne ilości środków odurzających i psychotropowych w postaci marihuany, amfetaminy i mefedronu, o łącznej wadze ponad 1 kilograma. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 50 tysięcy złotych.

Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Prokuratury Okręgowej  w Ostrołęce prokurator ogłosił im zarzuty. Dotyczą one udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających w celu osiągniecia korzyści majątkowej, za co grozi kara od 2 do 12 lat pozbawiania wolności oraz grzywna. Podejrzani są oni także o udzielanie środków odurzających i psychotropowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co grozi kara od  roku do 10 lat pozbawiania wolności oraz o nielegalne posiadania środków odurzających i psychotropowych, za co grozi kara od roku do 10 lat pozbawiania wolności.

Na wniosek prokuratora wobec wszystkich podejrzanych Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy.

Przeczytaj również: