Więzienie | Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pixabay

Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa  Moniki F. Doszło do niego 11 maja 2017 roku w jednym z mieszkań na wrocławskim Śródmieściu. Zwłoki kobiety ujawniono dopiero po kilku dniach od zdarzenia.

Sekcja zwłok, przeprowadzona z udziałem prokuratora w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu, wykazała, że przyczyną zgonu kobiety było uduszenie.

Intensywne działania policji i prokuratury doprowadziły do szybkiego ustalenia sprawcy tego czynu. Okazał się nim 31-letni Mateusz K. W momencie ustalenia jego danych odbywał on karę pozbawienia wolności orzeczoną w innej sprawie.

Prokurator z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu przedstawił Mateuszowi K. zarzut dokonania zabójstwa. Chodzi o przestępstwo z art. 148 par. 1 kodeksu karnego, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie wobec Mateusza K. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.