fot. CBA

Funkcjonariusze CBA z Poznania oraz wspólnie z żołnierzami ŻW zatrzymali pułkownika, podpułkownika oraz starszego chorążego. Zatrzymani usłyszą w poznańskiej prokuraturze do spraw wojskowych zarzuty związane z płatną protekcją.

Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Poznaniu prowadzi śledztwo  pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu w sprawie przyjmowania w okresie 2015 – styczeń 2016 r.  w Powidzu i w Warszawie korzyści majątkowych lub osobistych związanych z powoływaniem do Narodowych Sił Rezerwowych, do zawodowej służby wojskowej lub za przeniesienie na wyższe stanowisko.

Agenci CBA z Delegatury w Poznaniu, wspólnie z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej i Służby Kontrwywiadu Wojskowego,  zatrzymali dwóch oficerów: pułkownika służącego warszawskim  Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, podpułkownika – komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Koninie oraz starszego chorążego  z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

Funkcjonariusze CBA przeszukują miejsca ich zamieszkania i pobytu, a także pomieszczenia służbowe. Zatrzymani usłyszą w poznańskiej prokuraturze do spraw wojskowych zarzuty związane z płatną protekcją.