Magdalena Żuk | fot. Archiwum Prywatne

Dziś o godzinie 12:00 w Jeleniej Górze odbyła się konferencja Prokuratury Okręgowej, na której wypowiedział się między innymi prokurator Gołębiowski. Stwierdził on, że śledztwo prowadzone jest pod kątem kilku hipotez. Trzy najważniejsze wątki śledztwa to handel ludźmi, handel narkotykami jak również śmierć samobójcza.

Na tę chwilę nie da się wyłonić wersji najbardziej prawdopodobnej. Wszystkie hipotezy są brane pod uwagę w równej mierze. Analizowany jest materiał dowodowy jaki do tej pory udało się zebrać.

Wykonana sekcja zwłok nie wskazuje, by wobec Magdaleny Żuk używano przemocy. Pobrano jednak materiał biologiczny, który pozwoli jednoznacznie stwierdzić czy na Magdalenie Żuk doszło do gwałtu. Obrażenia na ciele jednoznacznie wskazują na upadek z wysokości. Ponowna sekcja zostanie przeprowadzona we Wrocławiu po sprowadzeniu ciała zmarłej do Polski.

Hipotezy śledztwa zostały wyłonione na podstawie tego, co pojawiało się w internecie, jak również po przesłuchaniu rodziny i najbliższych. Dochodzenie cały czas prowadzone jest pod kątem zabójstwa, jednak wyniki szczegółowych badań biologicznych i histopatologicznych pozwolą wskazać dalszy przebieg śledztwa.

Na chwilę obecną prokuratura wyklucza by chłopak Magdaleny Żuk, Markus W., jak również  znajomi mieli jakikolwiek związek ze śmiercią 27-latki. Na konferencji potwierdzono, że zakupione były 2 bilety na wyjazd do Egiptu. Na wyjazd Markusa W. nie pozwoliła mu data ważność paszportu.

Analizowany jest również wątek śmierci modelki w Karpaczu, jednak na tę chwilę nic nie wskazuje, aby miał on jakikolwiek związek z tragiczną śmiercią Magdaleny Żuk.