Ratownictwo medyczne | fot. Policja

Policyjni ratownicy z garnizonu świętokrzyskiego uczestniczyli w wojewódzkich eliminacjach „V Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy”. W dzisiejszych zawodach, które odbyły się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Kielcach uczestniczyło 14 drużyn, składających się z 2 funkcjonariuszy reprezentujących swoje jednostki. Zwycięzcom pogratulował m.in. Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bielecki.

Na co dzień policjanci nie tylko dbają o nasze bezpieczeństwo ale także potrafią uratować życie. Udowodnili to funkcjonariusze uczestniczący wojewódzkich eliminacjach  „V Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy”. O miano najlepszej drużyny ubiegało się 14, dwuosobowych drużyn, które reprezentowały 12 komend powiatowych z całego województwa oraz Komendę Miejską Policji w Kielcach, a także Oddział Prewencji Policji w Kielcach.

Zmagania funkcjonariuszy rozpoczęły się dziś punktualnie o godzinie 9.00. Wtedy to, każdy z uczestników samodzielnie zmierzył się wymagającym testem wiedzy teoretycznej, który składał się z 30 pytań. Po zakończeniu tej części zawodów, policjanci losowali numery startowe by przystąpić do kolejnej, bardziej widowiskowej część konkursu czyli scenki.

Policjanci musieli wykazać się praktyczną wiedzą z udzielania pierwszej pomocy. Mundurowi zmierzyli się z zagadnieniem dotyczącym potrącenia człowieka przez pociąg.

Tuż po tym jak ostatnia drużyna zakończyła zmagania ze scenką, zostali wyłonieni zwycięzcy. Pierwsze miejsce zajęli funkcjonariusze z OPP w Kielcach – st. sierż. Michał Machulski i sierż. Michał Kwieciński, na drugim miejscu podium uplasowali się policjanci z KPP w Kazimierzy Wielkiej – sierż. sztab. Piotr Kuliś oraz st. sierż. Daniel Kumor, natomiast na trzecim miejscu znaleźli się mundurowi z KPP w Sandomierzu – st. sierż. Michał Ślusarz oraz st. post. Wojciech Mzur.

Dzisiejsi zwycięscy będą reprezentować garnizon świętokrzyski na tożsamych zawodach na szczeblu ogólnopolskim.

Przeczytaj również: