Noc muzeów | fot. Policja

Ponad 230 instytucji bierze udział w tegorocznej Nocy Muzeów, która odbędzie się 20 maja. Po raz czwarty przyłącza się do niej również Komenda Główna Policji, która tego dnia otworzy swoje drzwi dla zwiedzających. W KGP będzie można zobaczyć m.in. gabinet Komendanta Głównego Policji, Salę Generalską, w której odbywają się spotkania i narady kierownictwa polskiej Policji, zapoznać się z policyjnym umundurowaniem i wyposażeniem, obejrzeć pokaz musztry czy wysłuchać koncertu Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. Te i inne atrakcje czekają na Państwa podczas Nocy Muzeów w KGP. Serdecznie zapraszamy!

Komenda Główna Policji bierze udział w „Nocy Muzeów” po raz czwarty. W ramach Nocy Muzeów w godzinach od 18:00 do 24:00 możliwe będzie zwiedzanie obiektu, który na co dzień jest niedostępny dla ogółu społeczeństwa. Można będzie zobaczyć m.in. gabinet Komendanta Głównego Policji, miejsca narad kierownictwa polskiej Policji – Salę Generalską oraz Tablicę Pamięci upamiętniającą poległych policjantów, którzy działając w ochronie życia i zdrowia obywateli zginęli podczas służby.

Uzupełnieniem będą pokazy związane z historią formacji, w tym ekspozycja będąca częścią wystawy okolicznościowej pn. Wiślana służba. W miniony wiek przeniosą zwiedzających pokazy grup rekonstrukcji historycznych.

Na zwiedzających, którzy wybiorą się do Komendy Głównej Policji, czekają projekcje filmowe i prezentacje zdjęć, zaś dla sympatyków muzyki zagra specjalnie Orkiestra Reprezentacyjna Policji. Ponadto, na parkingu przed gmachem KGP, zaprezentowany zostanie historyczny sprzęt transportowy, jak i nowoczesne auta używane przez policjantów.

Niewątpliwą atrakcją będzie też pokaz wybranego wyposażenia Biura Operacji Antyterrorystycznych. Ponadto pod okiem funkcjonariuszy z laboratorium kryminalistycznego będzie można zrobić własne odbitki linii papilarnych, tzw. odciski palców.

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych. Podczas wizyty w Komendzie Głównej Policji każde dziecko otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo w Nocy Muzeów w KGP. Dzieci będą mogły uczestniczyć również w zabawach w miasteczku ruchu drogowego.

Przygotowano również szereg upominków z logo Policji. Będą niespodzianki, konkursy i możliwość wykonania własnym aparatem prawdziwego zdjęcia sygnalitycznego na zabytkowym krześle wykorzystywanym do tego celu w ubiegłym stuleciu.

Serdecznie zapraszamy!

Przeczytaj również: