Amfetamina | fot. Policja

Miała to być rutynowa kontrola, a zakończyła się dla 26-letniego mieszkańca Solca Kuj. zarzutami. Jadący rowerem mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na jednej z ulic miasta. W trakcie kontroli okazało się, że w portfelu ma charakterystyczne woreczki wypełnione białym proszkiem, a w miejscu zamieszkania znacznie więcej zakazanego środka.

W miniony wtorek (9.05.17) późnym popołudniem policjanci z komisariatu w Solcu Kuj. patrolowali ulice miasta. Na ul. Dworcowej zatrzymali do kontroli rowerzystę. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę. W trakcie czynności zauważyli, że ma on w portfelu charakterystyczne woreczki. Jak się okazało, tzw. dilerówki nie były puste. W każdej z nich, a było ich siedem, był biały proszek. Wstępny test wykazał, że substancja ta ma właściwości charakterystyczne dla amfetaminy. 26-letni mieszkaniec Solca został zatrzymany.

To, że mężczyzna posiadał zakazane środki dało policjantom podstawę do przeszukania miejsca jego zamieszkania. Tam zabezpieczyli kolejne porcje narkotyków. W sumie funkcjonariusze zarekwirowali 23 g amfetaminy.

Śledczy z Solca Kujawskiego przedstawili 26-latkowi zarzut posiadania narkotyków. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.