Skandaliczne zachowanie uczniów gimnazjów na gdańskim Chełmie. Przed budynkiem szkoły nastolatki przewróciły na ziemię i pobiły jedną z uczennic. Bulwersujące jest również to, że nikt nie zareagował. Jeden z uczniów nagrał film, który krąży w internecie. Sprawą już zajmuje się gdańska policja.

Według wstępnych ustaleń do zajścia doszło w czwartek około południa, podczas jednej z przerw. Na nagraniu widać, jak przewrócona na chodnik przed szkołą dziewczyna jest kopana po całym ciele, bita otwartą dłonią w głowę i twarz, szarpana za włosy, wyzywana i poniżana.

Robi to na przemian kilka dziewcząt, prawdopodobnie koleżanek pokrzywdzonej nastolatki. Słuchać też wulgaryzmy i krzyki jednego z chłopców, który także chce przyłączyć się do linczu.

Dwie 14-latki zatrzymane w związku z pobiciem rówieśniczki przed gimnazjum na gdańskim Chełmie. Zaczęły mataczyć w sprawie. Policjanci ustalili tożsamość uczestników zdarzenia. Niektórzy mieli już konflikt z prawem. Dwie dziewczyny zostały zatrzymane.

– Po tym, jak nagranie pojawiło się w mediach, zaczęły przekazywać policjantom nieprawdziwe informacje. Dlatego umieściliśmy je w policyjnej izbie dziecka, gdzie pozostaną do czasu przesłuchania przez sąd rodzinny. Wstępnie policjanci ustalili powody pobicia nastolatki, ale dla dobra śledztwa tego nie ujawniamy. Nie będziemy też na razie przekazywać informacji, ile osób może ponieść za to odpowiedzialność. Wszystkie osoby są przesłuchiwane przez policjantów w obecności ich rodziców. Funkcjonariusze są także w kontakcie ze szkołą w sprawie powiadomienia o zdarzeniu. Policja informację otrzymała od jednej z uczennic. Konieczne będzie też porozmawianie z uczniami jak powinni zachować się w takiej sytuacji – mówi rzecznik gdańskiej policji Aleksandra Siewert.

Nieletnim sprawczyniom pobicia grozi upomnienie, nadzór kuratora bądź skierowanie do młodzieżowego ośrodka wychowawczego lub poprawczaka.

radiogdansk.pl