Nielegalny handel grami | fot. Policja

Policjanci z KWP w Lublinie zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości ujawnili organizatora procederu nielegalnej sprzedaży gier na konsole. 41-latek rozpowszechniał cyfrowe wersje gier za pośrednictwem portalu aukcyjnego. Kwota strat poniesionych przez pokrzywdzoną firmę przekracza 150 tys. zł. Mężczyzna usłyszał już zarzut z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie, wspólnie z policjantami z Tomaszowa Lubelskiego realizując własne ustalenia weszli do mieszkania 41-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego. Jak wynikało z ustaleń, mężczyzna był podejrzany o nielegalne rozpowszechnianie gier na konsole w formacie elektronicznym. Kopie gier sprzedawał na portalu aukcyjnym od kwietnia 2016 r. Wysokość strat poniesionych przez pokrzywdzoną firmę przekracza 150 tys. zł.

W mieszkaniu podejrzanego funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt komputerowy, konsolę do gier oraz karty bankomatowe. Mieszkańcowi powiatu tomaszowskiego przedstawiano już zarzuty. Policjanci zabezpieczyli mienie w wysokości 40 tys. zł na poczet przyszłych kar.

Zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.