Magdalena Żuk | fot. Facebook

Dziś od rana, przed Policją we Wrocławiu, swoje zeznania składali chłopak zmarłej Magdaleny Żuk – Markus W. oraz jego koledzy – Maciej S. i Michał R. Po tym jak sprawa zaczęła być głośna w internecie, w mediach społecznościowych zaczęto sugerować że cała trójka może mieć związek ze śmiercią Magdaleny. Po internetowych oskarżeniach powybijano szyby w ich mieszkaniu.

Informację o powybijanych szybach w mieszkaniu trójki znajomych podał Teleekspress. Jak wynika z doniesień, takie działania, to odpowiedź na internetowe sugestie, jakoby trzej panowie mieli związek ze śmiercią Polki w Egipcie.

Na internetowych forach aż huczy od spekulacji i domniemań o tym, kto i w jaki sposób mógł się przyczynić do śmierci Magdaleny Żuk. Oskarżenia są rzucane w stronę jej chłopaka, jego kolegów, znajomych. Wiąże się tą sprawę również ze śmiercią modelki, Karoliny Kaczorowskiej, którą znaleziono powieszoną w Karpaczu na początku 2016 roku. Mówi się również o gangu narkotykowym czy też handlującym kobietami. Insynuacje te jednak na tę chwilę nie znajdują potwierdzenia w oficjalnych komunikatach polskich służb.

Głównym dokumentem, który będzie mógł nas przybliżyć do wyjaśnienia sprawy tajemniczej śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie, będzie raport z sekcji zwłok. Na ten jednak będziemy musieli jeszcze poczekać kilkanaście dni. Sekcja zwłok została już wykonana w Egipcie, przy udziale polskiego prokuratora i biegłego z zakresu medycyny sądowej. Kolejna sekcja zaplanowana jest po sprowadzeniu ciała Magdaleny do Polski. Badania sekcyjne jak i badania na zawartość narkotyków oraz alkoholu przyniosą odpowiedź na pytania odnośnie mechanizmu i przyczyn śmierci, oraz czy w organizmie Magdaleny znajdowały się substancje chemiczne mogące wpływać na jej zachowanie.

W chwili obecnej Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze prowadzi dochodzenie w sprawie zabójstwa, lecz w komunikacie prasowym jasno zaznaczono, że wraz ze zdobywaniem nowych informacji, kwalifikacja może ulec zmianie.