Tomasz W. | fot. Facebook

W lutym pisaliśmy o szamotulskim funkcjonariuszu policji Tomaszu W., który został aresztowany na 3 miesiące. Powodem osadzenia go w areszcie było niepoinformowanie Prokuratury przez podejrzanego o zmianie miejsca pobytu oraz próby wpływania na świadków w taki sposób, by ci składali zeznania na jego korzyść. Prawo nakazuje, aby podejrzany informował organ prowadzący postępowanie przygotowawcze przeciwko niemu, o każdej zmianie miejsca pobytu trwającej powyżej 3 dni.

Jak ustalili dziennikarze Kryminalnej Polski, w poniedziałek, 8 maja, Sąd Rejonowy w Obornikach przedłużył Tomaszowi W. areszt o kolejne 3 miesiące. Przedstawiono mu również dodatkowy zarzut składania fałszywych zeznań, a akt oskarżenia trafił do Sądu.

Wcześniej Tomasz W. podejrzany był o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją żoną oraz ich 4-letnim synem. Dodatkowo ciążył na nim zarzut mataczenia i nakłaniania świadków do fałszywych zeznań.

Przed zatrzymaniem, policjant z Komendy Powiatowej w Szamotułach przebywał na zwolnieniu lekarskim, podejmując jednocześnie prace dorywcze w branży wykończeniowej, na co nie miał wymaganej zgody Komendanta jednostki w której pracował. Nie stawiał się on na wezwania prokuratury. Podejmowano bezskuteczne próby doprowadzenia go na przesłuchanie, ponieważ nie przebywał on w swoim miejscu zamieszkania.

W ręce kolegów z komisariatu, w którym pracował, wpadł gdy zjawił się w swoim mieszkaniu, najprawdopodobniej by zabrać resztę swoich rzeczy osobistych. Wtedy to prokurator prowadząca podjęła błyskawiczną decyzję o zatrzymaniu Tomasza W. i doprowadzeniu do prokuratury oraz wystąpiła do Sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił zdanie Prokuratury i funkcjonariusza osadzono w Areszcie Śledczym w Szamotułach.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach nie komentuje informacji odnośnie aresztowania Tomasza W. Potwierdza nam jednak, że prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne przeciwko zawieszonemu funkcjonariuszowi związane z tym, że prowadził pracę zarobkową przebywając jednocześnie na zwolnieniu lekarskim.

Nasza redakcja bacznie przygląda się sprawie, o wszelkich nowościach będziemy informować na bieżąco.

Przeczytaj również: