Co chwilę wypływają nowe nagrania monitoringów, na których uwieczniona została tragicznie zmarła Magdalena Żuk. Agencja SE/East News dotarła do nagrania z zewnętrznej kamery szpitala, na którym widać słaniającą się na nogach 27-latkę. Jej chód przyrównać można do osoby pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Pod wpływem jakich środków była Magdalena Żuk wykaże wykonana dziś sekcja zwłok. W sekcji brał udział polski prokurator z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze jak i biegły  z zakresu Medycyny Sądowej. Przekazali oni Zbigniewowi Ziobro wstępne informacje z sekcji, jednak ten nie podzielił się nimi z opinią publiczną podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

– W tej sprawie prokuratura rozpoczęła, zaraz po uzyskaniu informacji o tej tragicznej śmierci, intensywne czynności. Do Egiptu w dniu wczorajszym pojechał prokurator prowadzący śledztwo i biegły z zakresu medycyny sądowej. Brali udział w sekcji zwłok i mamy informację, że została ona zakończona. Zostaliśmy poinformowani o wstępnych ustaleniach. Nie jest naszym zadaniem jednak, by na tym etapie przekazywać ustalenia, które będą przedmiotem dalszych weryfikacji –powiedział Ziobro. Dodał, że śledczy biorą pod kilka wersji okoliczności śmierci kobiety. W tej sprawie – mogę zapewnić – będziemy działać profesjonalnie – powiedział Prokurator Generalny.