policja.pl

Policjanci z zespołu poszukiwań celowych wydziału kryminalnego KWP w Krakowie zatrzymali 27-latka poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Zatrzymany zostanie dzisiaj przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, a po wysłuchaniu przez prokuratora doprowadzony do Sądu Okręgowego w Krakowie, który zadecyduje o jego dalszym losie.

27-letni mieszkaniec Krakowa był poszukiwany od 20 kwietnia br. przez niemiecki wymiar sprawiedliwości za przestępstwa przeciwko własności. Za mężczyzną został wydany europejski nakaz aresztowania w celu jego aresztowania lub ekstradycji.  Z uwagi na informacje, że człowiek ten może przebywać na terenie Małopolski w działania włączyli się policjanci z zespołu poszukiwań celowych wydziału kryminalnego KWP w Krakowie. Funkcjonariusze tej komórki to policyjni specjaliści od  namierzania i zatrzymywania najgroźniejszych przestępców ukrywających się przed organami ścigania.

W poniedziałek, 08.05.br., w godzinach południowych, policjanci zatrzymali poszukiwanego 27-latka w firmie sprzedającej akcesoria motoryzacyjne w powiecie myślenickim. Mężczyzna zostanie dzisiaj przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, a po wysłuchaniu przez prokuratora doprowadzony do Sądu Okręgowego w Krakowie, który zadecyduje o jego dalszym losie.

Przeczytaj również: