Nielegalna fabryka tytoniu | fot. Policja

Ponad 2200 kg krajanki tytoniowej oraz liści tytoniu, a także profesjonalne maszyny do cięcia i suszenia tytoniu zabezpieczyli na posesji na radomskim osiedlu Kierzków policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn.

Wczoraj po południu funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu sprawdzili posesję na radomskim osiedlu Kierzków. Na miejscu, wspólnie z policyjnymi antyterrorystami, zatrzymali trzech mężczyzn (30, 34, 34 lata). W czasie przeszukania terenu mundurowi odnaleźli wyroby tytoniowe w postaci krajanki oraz liści tytoniu. Po dokładnym zważeniu okazało się, iż były to ponad 2 tony. Zabezpieczono także maszyny do suszenia i cięcia tytoniu oraz dwie wagi. Mężczyźni narazili skarb państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę ponad 1,2 mln zł.

Mężczyzn osadzono do wyjaśnienia w policyjnym areszcie do dyspozycji Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Radomiu, który będzie prowadził w tej sprawie czynności procesowe. Policjanci będą m.in. ustalać, jak długo mężczyźni mogli zajmować się nielegalnym procederem i gdzie trafiał tytoń. Zatrzymanym grozi do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Warto przypomnieć, że to w ostatnim czasie kolejne uderzenie policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu w nielegalny przemysł tytoniowy na terenie Radomia. Pod koniec kwietnia zatrzymali do kontroli renaulta oraz sprawdzili posesję na radomskim Południu. Zabezpieczyli wtedy 342 kg tytoniu, a straty skarbu państwa oszacowano na na kwotę 267 tys. zł.

Przeczytaj również: