Będzińscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, który miał miejsce dzisiaj rano na trasie S1 w rejonie miejscowości Mierzęcice. Kierujący osobowym volkswagenem, w rejonie węzła komunikacyjnego Pyrzowice zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku busa. W wyniku obrażeń doznanych na skutek wypadku 35 -letni mieszkaniec powiatu będzińskiego poniósł śmierć na miejscu.

Do wypadku doszło około godziny 6.00 w rejonie węzła komunikacyjnego Pyrzowice w pobliżu miejscowości Mierzęcice. Jadący drogą S1 w kierunku Pyrzowic 35-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego z niewyjaśnionych przyczyn zmienił swój tor jazdy na przeciwległy i uderzył czołowo w nadjeżdzającego z przeciwnego kierunku mercedesa. Kierowca osobowego volswagena poniósł śmierć na miejscu wypadku.

Mercedesem podróżowało łącznie z kierowcą 18 osób, w tym dwie osoby nieletnie. Poważne obrażenia odniósł kierowca busa i dwaj pasażerowie, pozostałe osoby zostały również przewiezione do pobliskich szpitali, ale obrażenia jakie doznały nie zagrażają ich życiu. Policjanci aktualnie ustalają okoliczności i przyczyny tego wypadku. Utrudnienia w ruchu na trasie S1 trwały kilka godzin, w tym czasie policjanci wyznaczyli i kierowali objazdami.