Aresztowani pod zarzutem zabójstwa | fot. Policja

Dzięki wytężonej pracy policjantów zostali zatrzymani dwaj 19-latkowie, którzy są podejrzewani o dokonanie zabójstwa 18-letniej mieszkanki powiatu siedleckiego. Mężczyznom przedstawiono zarzut zabójstwa popełnionego wspólnie i w porozumieniu, a przestępstwo to jest zagrożone karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu, we wtorek Komenda Miejska Policji w Siedlcach została powiadomiona o zaginięciu 18-letniej mieszkanki gminy Suchożebry, która dzień wcześniej w godzinach wieczorowo-nocnych wyszła z domu i nie powróciła na noc. Policjanci wraz z innymi służbami i rodziną szukali dziewczyny.

W miniony piątek około południa w lesie pomiędzy miejscowościami Suchożebry i Krynica sąsiad zaginionej biorący udział w poszukiwaniach znalazł ludzie zwłoki. Ustalenia potwierdziły, że jest to ciało poszukiwanej 18-latki.

Przeprowadzone na miejscu czynności jednoznacznie wskazywały, że nie był to zgon naturalny, a zabójstwo. Do rozwikłania tej sprawy wyznaczono najbardziej doświadczonych policjantów pionu kryminalnego siedleckiej komendy, których działania wsparli kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Żmudna praca funkcjonariuszy, którzy sprawdzali każdą najdrobniejszą informację, analizowali zabezpieczone dowody i wyjaśniali poszlaki zakończona została sukcesem. Już dzień po odnalezieniu ciała dziewczyny policjanci zatrzymali dwóch 19-latków, którzy jak wynikało z zebranych materiałów mieli bezpośredni związek z tym zdarzeniem. Wykonane przez kolejne dni po ich zatrzymaniu czynności potwierdziły, że są oni odpowiedzialni za zamordowanie dziewczyny.

Wczoraj sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonymi materiałami przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Siedlcach o zastosowaniu wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania na najbliższe 3 miesiące. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: