Nielegalny tytoń | fot. Policja

Policjanci zatrzymali bydgoszczanina podejrzewanego o przewożenie nielegalnego tytoniu. Na jego trop wpadli kryminalni z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bydgoskiej komendy. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. Przewoził tonę krajanki tytoniowej. Wstępnie straty Skarbu Państwa oszacowano na blisko milion złotych.

Wszystko zaczęło się od ustaleń funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Z ich informacji wynikało, że do Bydgoszczy przyjedzie transport z nielegalnym tytoniem. Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że w sobotę „towar” (29.04.2017) będzie przewożony pojazdem dostawczym marki Renault. W działania zostali zaangażowani funkcjonariusze z bydgoskiej „drogówki”.

Około godziny 16:00 w miejscowości Stryszek patrol zauważył wytypowany pojazd i zatrzymał go do kontroli. W aucie było ponad 60 papierowych worków z suszem tytoniu. Na miejsce przyjechali kryminalni, którzy zabezpieczyli krajankę. 34-latek przewoził tonę nielegalnego towaru. Funkcjonariusze wstępnie oszacowali, że działanie mężczyzny naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości blisko miliona złotych.

Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do bydgoskiej komendy, gdzie został przesłuchany. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy zostanie przekazany przez śledczych do urzędu celnego, który „rozliczy” bydgoszczanina za złamanie prawa karno – skarbowego. Teraz może mu grozić wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.