Narkotyki | fot. Policja

Sieradzcy policjanci zatrzymali 28-latka u którego znaleźli ponad 2 kg narkotyków. Spore zaskoczenie widniało na twarzy młodzieńca, gdy na jego rękach zatrzasnęły się policyjne kajdanki.

27 kwietnia 2017r około godziny 21.00 mieszkaniec gminy Sieradz podchodził do swojego samochodu zaparkowanego na jednej z sieradzkich ulic. W tym momencie podeszli do niego ubrani po cywilnemu policjanci. Poprosili go o okazanie dokumentu tożsamości, a następnie poinformowali go, że jest zatrzymany z powodu posiadania narkotyków.

Całkowicie zaskoczony mężczyzna nie zaprzeczył słowom policjantów. Praktycznie od razu przyznał, że jest w posiadaniu narkotyków. Po chwili w rękach policjantów znalazł się położony na tylnym siedzeniu samochodu osobowego plecak, w którym znajdowały się narkotyki. Kilka minut później w centrum Sieradza funkcjonariusze przeszukali wynajmowane przez młodego mężczyznę mieszkanie. Tam również zabezpieczono sporą ilość narkotyków, które leżały na półce w szafie.

W sumie policjanci zabezpieczyli 1327 gramów marihuany, ponad 906 gramów amfetaminy i 218 sztuk tabelek extasy, o łącznej czarnorynkowej wartości około 55 tysięcy złotych Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Podejrzany przyznał się do postawionego mu zarzutu. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.