27 kwietnia w Budzisku funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG i Służby Celno-Skarbowej zatrzymali 8 nielegalnych migrantów z Wietnamu. Cudzoziemcy próbowali dostać się do Polski ukrywając się w łotewskim busie z drewnianymi skrzynkami.

Na drodze krajowej nr 8 w pobliżu polsko-litewskiej granicy funkcjonariusze SG i Służby Celno-Skarbowej i zatrzymali do kontroli łotewski bus kierowanego przez 28-letniego mężczyznę. Okazało się, że wśród drewnianych skrzynek ukrywało się 8 osób o azjatyckich rysach twarzy. Ustalono, że 4 kobiety i 4 mężczyzn, są narodowości wietnamskiej, mają 13-36 lat (jedna osoba niepełnoletnia). Nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce.

Zatrzymani pozostają w dyspozycji Placówki SG w Rutce-Tartak. Dalsze ich losy rozstrzygną się po wyjaśnieniu okoliczności przybycia do Polski. Najprawdopodobniej zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Łotewski kierowca został zatrzymany za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

This slideshow requires JavaScript.