Zatrzymana mieszkanka Katowic / fot. Policja

Śląscy policjanci z zespołu zwalczającego handel ludźmi zatrzymali 44-letnią kobietę podejrzaną o czerpanie korzyści majątkowych z cudzego nierządu. Podejrzana traktowała sutenerstwo jako źródło stałego dochodu. Katowiczanka usłyszała już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi jej do 5 lat więzienia.

Kryminalni Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pracowali nad sprawą wykorzystywania młodych kobiet. Prowadzone działania doprowadziły do zatrzymania 44-latki, która od dłuższego czasu wynajmowała mieszkanie na jednym z katowickich osiedli. Tam też zapewniła kilku młodym kobietom warunki do uprawiania prostytucji, a sama czerpała z nielegalnego procederu korzyści majątkowe. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy potwierdził, że 44-latka traktowała sutenerstwo jako stałe źródło dochodu.

Zatrzymanej przedstawiono już zarzuty. Przyznała się do przestępstwa, składając wniosek o dobrowolne poddanie się karze. O dalszym losie kobiety zdecyduje wkrótce sąd. Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.