Materiały wybuchowe / fot. Policja

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali 58-letniego mieszkańca Skarżyska Kamiennej, u którego na terenie użytkowanej przez niego posesji ujawnili oraz zabezpieczyli około 8 kilogramów narkotyków oraz prawie 2 kilogramy materiałów wybuchowych. Wczoraj został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Wszystko zaczęło się od tego, iż do policjantów trafiła informacja, że na terenie jednej z posesji w Skarżysku – Kamiennej jakiś mężczyzna dziwnie się zachowuje, a ponadto ma przy sobie pakunki z podejrzaną zawartością. Sprawą zajęli się funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, ponieważ przypuszczali, że w paczkach mogą znajdować się środki odurzające. Jak się szybko okazało, ich podejrzenia były niezwykle trafne.

Policjanci w piątek popołudniu podjechali na teren posesji w momencie, gdy mężczyzna już ją opuszczał i wychodził przez bramę, trzymając pod ręką jakiś pakunek. Stróże prawa gdy tylko go zobaczyli, od razu zorientowali się, że otrzymana informacja może być prawdziwą, ponieważ rozpoznali go i wiedzieli, że był wcześniej karany m.in. za handel bronią.

Funkcjonariusze od razu sprawdzili zawartość trzymanej przez 58-latka paczki. Wyszło na jaw, że w środku znajdowało się około kilograma amfetaminy. W toku dalszych czynności na terenie posesji policjanci ujawnili w zakopanej tam beczce amfetaminę w postaci sproszkowanej i płynnej. Jednak to nie wszystko co zabezpieczyli tam funkcjonariusze. Policyjny pies, wyszkolony do wyszukiwania środków odurzających, na terenie posesji znalazł kolejne narkotyki ukryte w znajdujących się tam cegłach.

Ponadto w trakcie przeszukania policjanci odnaleźli materiały wybuchowe w postaci 6 kostek trotylu o wadze 1200 gramów i prawie 600 gramów pentrytu. Funkcjonariusze zabezpieczyli wszystkie ujawnione substancje. Sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Kielcach.

Wczoraj decyzją sądu zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 58-latkowi grozi do 12 pozbawienia wolności.