Fałszerz banknotów / fot. Policja

Nawet 25 lat więzienia grozi za produkcję fałszywych banknotów 50 złotowych. Jeden z mężczyzn drukował fałszywki na drukarce domowej, a dwaj pozostali płacił nimi we Wschowie. Policjanci ustalili, ile 50 złotówek trafiło do obiegu oraz osoby mające związek z tą sprawą. W miniony piątek (21 kwietnia) decyzją sądu, na wniosek prokuratury 22- i 39-letni mężczyźni trafili do aresztu.

Do zdarzenia doszło w minioną środę (19 kwietnia). Pracownica jednego ze wschowskich marketów zaalarmowała dyżurnego wschowskiej Policji o tym, że jeden z klientów zapłacił fałszywym banknotem.Wschowscy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu wschowskiego, tuż po tym jak dokonał zakupów w różnych punktach i sklepach wschowskich płacą za towar fałszywymi banknotami 50 złotowymi. Wschowscy kryminalni sprawdzali sklepy spożywcze, odzieżowe na terenie gminy Wschowy zabezpieczając tym samym fałszywe banknoty, którymi płacił za zakupy 39-latek. Mężczyzna miał przy sobie jeszcze kilka banknotów, których nie zdążył wprowadzić w obieg. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że mężczyzna nie działał sam. Takimi fałszywkami płacił jeszcze jeden 41-letni mieszkaniec Wschowy w punktach gastronomicznych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego specjalizujący się w walce z przestępczością gospodarczą i korupcją ustalili, że mężczyźni odwiedzili w sumie siedem punktów handlowych na terenie gminy Wschowa.Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.W miniony piątek (21 kwietnia) na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec 39- i 22-latka trzymiesięczny areszt. Młodszemu z nich za podrabianie pieniędzy grozi kara 25 lat pozbawienia wolności, natomiast za wprowadzanie w obieg, kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.