Narkotyki / fot. Policja

Kryminalni zatrzymali 46-letniego świętochłowiczanina. Mężczyzna posiadał przy sobie amfetaminę, dodatkowo podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli kolejne porcje tego narkotyku. 46-latek odpowie przed sądem za posiadanie środków zabronionych. W sumie stróże prawa przechwycili prawie 100 porcji dilerskich amfetaminy.

Kryminalni patrolujący miasto zatrzymali do kontroli czerwone suzuki, którego kierowcą był 46-letni mieszkaniec miasta. W rozmowie z policjantami mężczyzna przyznał, że nie ma uprawnień do kierowania samochodem. Jego wyraźne zdenerwowanie zwróciło uwagę stróżów prawa, dlatego postanowili sprawdzić, czy nie ma przy sobie zabronionych substancji. W kieszeni kurtki znaleźli zawinięty w folię aluminiową biały proszek. Narkotykowy tester wykazał, że była to amfetamina.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia policjanci wraz z psem wyszkolonym do wyszukiwania narkotyków wkroczyli do mieszkania świętochłowiczanina, gdzie znaleźli kolejne narkotyki. W sumie zabezpieczono prawie 100 porcji amfetaminy. 46-latek usłyszał już zarzut posiadania zabronionych środków odurzających. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grożą mu 3 lata więzienia.