Gotówka zabezpieczona w nielegalnych automatach do gier / fot. Policja

Nielegalna gra na automacie przy okazji zakupów? Przedsiębiorca prowadzący sklep spożywczy w centrum Szczecina „dbał” o swoich klientów. Natomiast w Świdwinie funkcjonariusze w punkcie pod nazwą ” Vegas” zabezpieczyli kolejne trzy automaty.

Kilka dni temu funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego we współpracy z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie wyeliminowali  z rynku kolejne trzy automaty do nielegalnych gier hazardowych , tzw. quizomaty.

Tym razem wytypowano do kontroli punkt pod nazwą „Vegas” zlokalizowany w Świdwinie. Na miejscu zabezpieczono również gotówkę w wysokości 2.330 zł. Natomiast w Szczecinie funkcjonariusze wyeliminowali z rynku  kolejne dwa automaty do gier. Tym razem do kontroli wytypowano punkt zlokalizowany w sklepie spożywczym w centrum Szczecina. W przypadku tego przedsiębiorcy była to już druga skuteczna kontrola funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

W ubiegłym tygodniu, w wyniku sprawnie przeprowadzonej akcji  funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i policjantów, zatrzymano tam dwa nielegalne automaty do gier hazardowych. Jak zatem widać, tego przedsiębiorcy nie odstraszyły nawet drakońskie kary wprowadzone przez nowelizację ustawy o grach hazardowych.

Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie na bieżąco monitorują potencjalne miejsca urządzania gier hazardowych. Od rozpoczęcia Akcji Pasaż, tj. od 1.04.2017r, funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zlikwidowali 11 nielegalnych punktów urządzania gier na automatach hazardowych, eliminując z rynku nielegalnych gier hazardowych łącznie 34 automaty.

Przeczytaj również: