Zatrzymanie podejrzanego o pedofilię / fot. Combat Security

21 kwietnia o godzinie 19:40 we Wrocławiu na ulicy Krakowskiej doszło do zatrzymania 50-letniego mężczyzny podejrzanego o pedofilię. Umówił się on z 12-letnią dziewczynką na seks. Na jednym z internetowych serwisów zamieścił on ogłoszenie skierowane do młodych dziewczyn, na które odpowiedziała agentka z firmy Combat Security podając się za nieletnią dziewczynkę. To już 15 zatrzymany amator dzieci, do którego doszło po udanej prowokacji przeprowadzonej przez tą firmę ochroniarską.

Zatrzymany Piotr K. – takimi danymi posługiwał się w korespondencji – od początku nie krył celu spotkania. Pisał dziewczynce, że chce z nią uprawiać seks bez prezerwatywy. Doskonale zdawał sobie sprawę w jakim wieku jest nastolatka, z którą chce się spotkać, jak również z tego, że to co robi jest karalne. Kilkukrotnie wcześniej zamieszczał podobne ogłoszenia, także można sądzić, że to nie jego pierwszy taki czyn.

Po trwającej kilka dni korespondencji między Piotrem K. i podającą się za 12-letnią dziewczynkę agentką doszło do spotkania, na które miał przyjechać samochodem i zabrać nieletnią w celach seksualnych. Jednak zamiast dziewczynki, czekali na niego agenci z firmy Combat Security wraz z policją. Zatrzymanie przebiegło dynamicznie, K. był zaskoczony.

– Podjechał do mnie i zapytał czy to ja na niego czekam. Na wyświetlaczu telefonu miał zdjęcie dziecka, które dostał ode mnie. Policjanci wyciągnęli go z auta, ale nie stawiał oporu – mówi nam podstawiona agentka z firmy ochroniarskiej.

Podejrzany o pedofilię został przewieziony przez policjantów zabezpieczających całą akcję na komisariat, zostanie tam przesłuchany, a miejsce jego zamieszkania zostanie przeszukane. Podczas przeszukiwania mieszkania, funkcjonariusze zabezpieczają wszelkie nośniki elektroniczne, które później poddawane są analizie biegłych. Niejednokrotnie taka analiza wykazywała, że zatrzymani już wcześniej dopuszczali się przestępstw o charakterze pedofilskim. Za samo już składanie propozycji seksualnej osobie poniżej 15 roku życia przez internet grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: