Zdjęcie ilustracyjne / fot. Pixabay

Szczycieńscy policjanci ruchu drogowego, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę autobusu szkolnego. Świadkowie, z którymi rozmawiali funkcjonariusze powiedzieli, że czuli od 38-latka alkohol już z rana przed jego pierwszym kursem. Policjanci pobrali od kierowcy krew do badania. W czasie przerwy po wykonaniu rannego kursu, 38-latek miał wypić jeszcze trzy piwa. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem.

Wczoraj (19.04.17 r) przed południem, Oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki Policji, został telefonicznie powiadomiony, że w miejscowości Łatana Wielka gmina Wielbark, kierowca autobusu szkolnego jest nietrzeźwy.

Funkcjonariusze ruchu drogowego, natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu, policjanci zastali 38-letniego mężczyznę, który oświadczył, że nie jest w stanie kierować pojazdem. Funkcjonariusze ustalili, że 38-latek wykonał już poranny kurs. Nietrzeźwy kierowca autobusu szkolnego,  miał około godziny 8.00 przewieźć uczniów do szkół.

Świadkowie, z którymi rozmawiali funkcjonariusze powiedzieli, że czuli od 38-latka alkohol już z rana tuż przed jego pierwszym kursem. Policjanci pobrali od kierowcy krew do badania. Ponadto, w czasie przerwy po wykonaniu rannego kursu,  38-latek miał wypić jeszcze trzy piwa. Mężczyzna zreflektował się tuż przed wyruszeniem w drogę po uczniów z południowej zmiany szkolnej. Nie czuł się na siłach  kierować pojazdem. Poprosił o to koleżankę.

W obecności funkcjonariuszy po dzieci pojechał kierowca zastępczy.

Teraz policjanci ustalają wszystkie okoliczności prowadzenia autobusu szkolnego przez 38-latka.

Przeczytaj również: