Jak udało się ustalić dziennikarzom Kryminalnej Polski, planowane na jutro (21 kwietnia) spotkanie ze świadkiem koronnym Jarosławem Sokołowskim ps. Masa nie odbędzie się. Nieoficjalnie dowiadujemy się, że powodem odwołania są zastrzeżenia Policji co do bezpieczeństwa osób przebywających na spotkaniu jak i samego Sokołowskiego. Masa jest jednym z najlepiej strzeżonych ludzi w kraju, nad jego ochroną czuwa specjalny pion Centralnego Biura Śledczego Policji. Na barkach szefów tego wydziału leży zapewnienie bezpieczeństwa zarówno Jarosławowi Sokołowskiemu, jak i ludziom, z którymi się spotyka.

Organizator imprezy zapewnia – System rezerwacyjny, na którym można było dokonać zakupu biletów, automatycznie zwraca pieniądze na konta, także wszyscy kupujący w najbliższym czasie dostaną zwrot środków. Wszystkich zainteresowanych spotkaniem chciałbym serdecznie przeprosić, lecz decyzja o odwołaniu była niezależna od nas, zaważyły na niej kwestie bezpieczeństwa.

– Jest to dla mnie bardzo niekomfortowa sytuacja, bo zależało mi na spotkaniu z moimi czytelnikami i może wyglądać to tak, że wystawiłem ich do wiatru. Spotkanie miało mieć charakter edukacyjno-autorski, na którym chciałem opowiedzieć ludziom, że życie gangstera nie jest wcale takie kolorowe, jak się powszechnie uważa. Przestrzec ich przed próbami wejścia na drogę przestępczą, otworzyć oczy, opowiedzieć o swoim życiu. Organizator spotkania zapewnił profesjonalną ochronę, lecz dla Policji to za mało, nie mogę z tym dyskutować, oni mają ostateczne słowo w tej kwestii – mówi nam Jarosław Sokołowski.

– W ramach zadośćuczynienia chciałbym zaprosić 10 osób na małe, kameralne spotkanie VIP, gdzie usiądziemy sobie przy stole i podyskutujemy. Do tak małego grona moja ochrona nie będzie miała zastrzeżeń, będzie mogła wcześniej wszystkich doskonale prześwietlić. By nikt się nie czuł pokrzywdzony, proponuję, by na adres mailowy redakcji Kryminalnej Polski zgłaszali się wszyscy chętni, a wy wśród nich wylosujecie wspomniane 10 osób – dodaje Sokołowski.

Wychodząc na przeciw propozycji Jarosława Sokołowskiego, oczekujemy na zgłoszenia mailowe pod adresem [email protected] do końca kwietnia. W tytule maila prosimy wpisać „Spotkanie z Masą” a w treści swoje dane i krótkie uzasadnienie, dlaczego to właśnie Ty chciałbyś się spotkać ze świadkiem koronnym. O wynikach losowania, oraz miejscu i terminie spotkania poinformujemy każdego indywidualnie.

Przeczytaj również: