Automaty do gier / fot. Policja

Wałbrzyscy policjanci we współpracy z celnikami przeprowadzili kontrolę, konsekwencją której było zamknięcie kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. automaty do gier oraz kilka tysięcy złotych w gotówce. Obecnie ustalają osoby i ich związek z tym niezgodnym z prawem procederem. Grozić im mogą wysokie grzywny, a nawet kary pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wspierani przez funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego zlikwidowali nielegalny salon gier zręcznościowych.

Realizując czynności służbowe w jednym z punktów usługowych na terenie Wałbrzycha funkcjonariusze ujawnili automaty do gier hazardowych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy. Zabezpieczyli też ponad 4  tysiące złotych w gotówce.

Nielegalne urządzenia zostały zatrzymane, jako dowód w postępowaniu karno-skarbowym i trafiły już do magazynów Służby Celnej.

Obecnie policjanci ustalają osoby i ich związek z tym przestępczym procederem. Grozić im mogą wysokie grzywny, a nawet kary pozbawienia wolności.

Działania podejmowane przez policjantów, a polegające na likwidacji nielegalnych salonów gier mają na celu bezpieczeństwo mieszkańców, ponieważ jak wiemy hazard jest uzależnieniem, które ma bardzo negatywny wpływ na wiele dziedzin życia społecznego i jest przyczyną patologii oraz zagrożeń, a często nawet przestępstw kryminalnych. Niestety niejednokrotnie też osoby prowadzące tego typu salony zezwalają na udział w grach dzieciom oraz młodzieży poniżej 18 roku życia, co negatywnie wpływa na ich rozwój.