Strzelińscy policjanci zatrzymali podejrzaną o usiłowanie zabójstwa i uszkodzenie ciała. Jak ustalili funkcjonariusze w jednym z mieszkań na terenie miasta kobieta oraz jej partner spożywali alkohol. W pewnym momencie doszło pomiędzy nimi do kłótni, w wyniku czego sprawczyni zraniła nożem mężczyznę. Pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Sąd zastosował już wobec podejrzanej tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za tego typu czyn grozi jej kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

12 kwietnia br. w Strzelinie policjanci zatrzymali 28-latkę, która w mieszkaniu podczas imprezy alkoholowej pokłóciła się ze swoim 33-letnim partnerem. W pewnym momencie kobieta wzięła nóż i poważnie zraniła pokrzywdzonego w rękę, klatkę piersiową i brzuch. Mężczyzna został zabrany przez pogotowie do szpitala, gdzie miał przeprowadzony zabieg chirurgiczny.

Jak ustalili funkcjonariusze, kobieta i mężczyzna tego dnia spożywali razem alkohol. Okazało się, że oboje mają powyżej 1 promila. Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Podejrzana usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa i uszkodzenia ciała. Sąd Rejonowy w Strzelinie zastosował już wobec 28-latki 3 miesięczny areszt.

Zatrzymanej za czyn o który jest podejrzana grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.