Przemytnik staranował radiowóz / fot. Policja

Przasnyscy policjanci po pościgu zatrzymali audi, którym kierował pijany 18-latek. Chcąc uniknąć kontroli drogowej pojazd staranował radiowozy. W aucie mundurowi znaleźli papierosy z przemytu. Kierowca i pasażerowie samochodu trafili do policyjnego aresztu, gdzie oczekują na decyzję sądu.

Wczoraj po południu w miejscowości Krasne policjanci z miejscowego posterunku chcieli zatrzymać do kontroli drogowej osobowe audi. Kierowca samochodu zignorował sygnały dawane przez policjantów i zaczął uciekać w kierunku miejscowości Czernice Borowe. Policjanci natychmiast podjęli pościg za uciekającym pojazdem, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Do pościgu włączył się również patrol drogówki, który na drodze Węgra-Czernice Borowe zablokował radiowozem drogę uciekającemu audi. Kierowca audi nie zwolnił i uderzył w blokujący drogę radiowóz, uszkadzając go i odjeżdżając w kierunku Chojnowa. W Chojnówku audi skręciło na drogę gruntową. Gdy kierowca zorientował się, że droga prowadzi do posesji, zawrócił i z dużą prędkością zaczął jechał w kierunku radiowozu. Policjanci ponownie zablokowali drogę.

Wtedy kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu melioracyjnego. Okazało się, że kierowcą audi był pijany (ponad promil alkoholu w organizmie) 18-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, z którym podróżowali dwaj inni mężczyźni (21 i 56 lat). Po zatrzymaniu mężczyzn policjanci przeszukali audi i znaleźli w nim 4240 paczek papierosów z przemytu.

W wyniku uderzenia w radiowóz jeden z policjantów doznał obrażeń ciała. Zostały także uszkodzone dwa radiowozy. Straty skarbu państwa w wyniku przemytu papierosów to kwota 95 tys. zł. Kierujący audi oraz obaj pasażerowie trafili do policyjnego aresztu. Dalsze postępowanie prowadzi KPP w Przasnyszu.