Potrącenie rowerzysty / fot. Policja

Policjanci z przeworskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku, w którym ucierpiał 11-letni rowerzysta. Chłopca potrącił kierujący audi , który uciekł z miejsca zdarzenia. Ranny 11-latek z obrażeniami trafił do szpitala. 26-letni kierowca audi usłyszy dziś zarzuty.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 14, w miejscowości Jagiełła. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący samochodem osobowym, jadąc w kierunku Chałupek, na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście, a następnie  nie udzielając pomocy pokrzywdzonemu odjechał. Potrącony rowerzysta to 11-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. Chłopiec z urazem głowy i licznymi obrażeniami trafił do szpitala.

W toku podjętych czynności policjanci ustalili, że chłopca potrącił 26-letni mieszkaniec gminy Adamówka, kierujący audi. Jak się okazało, mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania, lecz nie zdał jeszcze do starostwa prawa jazdy.

Na miejscu wypadku przeprowadzono oględziny, wykonano dokumentację fotograficzną oraz szkic, które pozwolą na wyjaśnienia przyczyn i okoliczności zdarzenia. 26-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dziś usłyszy zarzuty.

Potrącenie rowerzysty / fot. Policja